Τετάρτη 7 Μαρτίου 2012

NBA news (7/3/2012)

Το "φτωχό" πρόγραμμα των μόλις έξι αγώνων της Τρίτης (6/3) συνοδεύτηκε από "πλούσιο" σασπένς. Σε μία βραδιά με εντυπωσιακές ανατροπές και μπόλικο ενδιαφέρον από δύο αναμετρήσεις στην παράταση. Αρχικά, η Σάρλοτ, ομάδα με το χειρότερο στη σεζόν, "γύρισε" από το -20 για να διαλύσει μάλιστα το Ορλάντο με 100-84(!), ενώ οι Μαβς χρειάστηκαν ένα σερί 14-0 στην 4η περίοδο και ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο για να υποτάξουν 95-85 τη Νέα Υόρκη! Σε παρατάσεις κρίθηκαν τα ματς σε Ντιτρόιτ και Βοστόνη, με τους Πίστονς και Σέλτικς να κερδίζουν στο έξτρα 5λεπτο τους Λέικερς και Ρόκετς αντίστοιχα, ενώ η Ατλάντα πέτυχε σπουδαία νίκη με 101-96 στην Ιντιάνα. Μοναδικό ματς στο οποίο ο νικητής κρίθηκε εύκολα ήταν το Μαϊάμι, που διέλυσε 108-78 το Νιου Τζέρσεϊ.