Δευτέρα 12 Μαρτίου 2012

Αετός Σκύδρας - Εθνικός Γαζώρου 1-2 (11/3/2012)

Στις νίκες επέστρεψε ο Εθνικός Γαζώρου Σερρών επικρατώντας με 1-2 επί του Αετού Σκύδρας και παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Football League II.
Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το πρώτο τέρμα της αναμέτρησης στο 13ο λεπτό με τον Θεοδωρίδη. Σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο ,που θύμιζε περισσότερο βούρκο παρά γήπεδο, ο προπονητής της ομάδας κος Διλμπέρης από το 25ο λεπτό  πέρασε στη θέση του Αγγελόπουλου τον Πεχλιβανίδη ενισχύοντας την επιθετική γραμμή της ομάδας. Οι φιλοξενούμενοι παίζοντας πλέον με τρείς επιθετικούς έκλεισαν την ομάδα της Σκύδρας στο μισό γήπεδο χάνοντας σωρεία ευκαιριών.
Στο 5ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου  ο Εθνικός ισοφάρισε το σκορ, με γκολ του Χαριτίδη και συνέχισε την πίεση στα καρέ των γηπεδούχων χάνοντας πολλές ευκαιρίες να πετύχει το νικητήριο τέρμα.
Η λύτρωση  ήρθε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μαχαιρούδη που σημείωσε το έβδομο φετινό του τέρμα και το τελικό 1-2.

ΑΕΤΟΣ ΣΚΥΔΡΑΣ: Ραβούσης, Κυριακίδης, Μαργιορίδης, Πασχώνης, Παπαστεργίου, Μπρέγκου, Χαλιλαϊ, Χαρμάνας, Σαπανίδης, Μαντζιούνης, Θεοδωρίδης

EΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: Γιαννιώτης, Αραμπατζής, Αγγελόπουλος(25΄ Πεχλιβανίδης), Κώτσιας, Αβραμίδης, Άγγος(85΄ Παπάζογλου), Κουκούτσης, Γαλακτερός, Κρυστάλλης, Μαχαιρούδης, Χαριτίδης(90΄ Ταρπινίδης)

FOOTBALL LEAGUE 2 - 12η Αγωνιστική

Αετός Σκύδρας - Εθνικός Γαζώρου 1 - 2
ΑΕΠ Ηρακλής - Μέγ Αλ.Ηράκλειας 2 - 0
Τύρναβος - Τηλυκράτης Λευκ. 0 - 1
Νίκη Βόλου - Οικ. Τσαριτσάνης 2 - 1
Οδ.Αναγέννησης - Δόξα Κρανούλας 0 - 0