Translation

Translator: English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 3 Μαρτίου 2012

NBA news (3/3/2012)

Τελειώνοντας το παιχνίδι με διπλάσια λάθη απ ότι των ασίστ (22 έναντι 11) ο Παναθηναϊκός κινδύνευσε με ήττα για μεγάλο χρονικό διάστημα, αφού ο ΠΑΟΚ παρουσιάστηκε εξαιρετικά διαβασμένος και ανταγωνιστικός, αλλά στην τελευταία περίοδο "μίλησαν" οι περισσότερες λύσεις των πρωταθλητών Ελλάδος και η κούραση των παικτών του Σούλη Μαρκόπουλου. Οι "πράσινοι" έφτασαν στην κατάκτηση του ροζ φύλου αγώνα επικρατώντας του Δικεφάλου του Βορρά με 85-65 με τους Καϊμακόγλου και Λόγκαν να σκοράρουν 18 και 16 πόντους, αντίστοιχα, με τον αγώνα, όμως, να επισκιάζεται από τον τραυματισμό του Μάικ Μπατίστ στο 34ο λεπτό. Στην αντίπερα όχθη, πρώτοι σκόρερ του ΠΑΟΚ ήταν οι Ντικούδης (19 πόντοι) και Παππάς (18 πόντοι).