Τρίτη 16 Οκτωβρίου 2012

Αναγέννηση Γιαννιτσών - Πανσερραϊκός 1-0

Η Αναγέννηση έσπασε το αήττητο του Πανσερραϊκού με εκπληκτική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε με 1-0.

Ο Πανσερραϊκός είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στα Γιαννιτσά, αλλά χωρίς να πάρει και την ουσία. Δημιούργησε ευκαιρίες με τον Μπανγκουρά και τον Ανάκογλου, όμως έμεινε στο μηδέν. Τα Γιαννιτσά προσπάθησαν να διατηρήσουν ανέπαφη την εστία τους, το κατάφεραν και στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης άλλαξε η εικόνα.

Η Αναγέννηση πήρε περισσότερες πρωτοβουλίες, ο Χατζόγλου έκλεισε καλύτερα από τον Καρπαθάκη τον Μπανγκουρά και έτσι υπήρξαν περισσότερες ανάσες για την άμυνα. Το γκολ ήρθε με εκτέλεση φάουλ του Ιορδανίδη στο 65ο λεπτό και στη συνέχεια είχε διαδοχικές ευκαιρίες για να σημειώσει ακόμη ένα τέρμα και να «κλειδώσει» τη νίκη. Στο τέλος ο Πανσερραϊκός έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Καρακώστα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Λαμπάκης. Καρπαθάκης (46' Χατζόγλου), Σερέτης (81' Σιδηρόπουλος), Φελίπε (46' Μπαξεβάνος), Σπαθάρας, Καρακάσογλου, Ιορδανίδης, Στεφανίδης, Τσιάμης, Σκέμπης, Φάμπιο

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Λουτσινί, Κιάσσος, Καψάλης (75' Τσούτσης), Μπριλάκης, Καρακώστας, Σιάκκας, Ράνιτς, Ανάκογλου, Κόντος (75' Τσαούσης), Μπονέρης, Μπαγκουρά