Τετάρτη 19 Σεπτεμβρίου 2012

Ολυμπιακός - Σάλκε 1-2 (Champions League)

Ο Ολυμπιακός απογοήτευσε στην πρεμιέρα του στο Champions League χάνοντας με 2-1 από τη Σάλκε στο Καραϊσκάκης. Χωρίς καθαρό μυαλό οι ερυθρόλευκοι όταν ισοφάρισαν, είδαν τον Χούντελαρ να σκοράρει και να χάνει πέναλτι μέσα σε ένα δίλεπτο!

Ένα καλό 20λεπτο ποτέ δεν είναι αρκετό για να πάρεις αποτέλεσμα στο Τσάμπιονς Λιγκ. Άλλο Τσάμπιονς Λιγκ, άλλο Ελλάδα, κάτι που είχε γράψει και την Κυριακή ο Παντελής Διαμαντόπουλος στην στήλη του.

Οι Πειραιώτες λοιπόν είχαν ένα καλό πρώτο 15λεπτο, έπαιξαν άλλα 5 λεπτά καλά στην επανάληψη όταν και ισοφάρισαν, όμως όλο το υπόλοιπο ματς ήταν απογοητευτικοί και παραδόθηκαν άνευ όρων στους πολύ δυνατούς και γρήγορους Γερμανούς.