Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2013

Ηρακλής - Εθνικός Γαζώρου 2-0

Ο Εθνικός Γαζώρου γνώρισε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα από τον Ηρακλή με 2-0, μια ήττα που θα μπορούσε να αποφύγει με βάση την εικόνα του παιχνιδιού.

Οι Σερραίοι μπήκαν πολύ δυνατά στο β' ημίχρονο έχοντας την κατοχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων μέχρι το 65ο λεπτό.

Στη συνέχεια ο Ηρακλής και με την είσοδο των Πουρτουλίδη, Σιατραβάνη κατάφερε και ισορρόπησε το κέντρο του με αποτέλεσμα για περίπου δέκα λεπτά να πιέσει την εστία του Μέλκα.

Ο «γηραιός» έφτασε στο 2-0 με τον Σιατραβάνη στο 86’ «σφραγίζοντας» τη πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

HΡΑΚΛΗΣ (Σ. Γκόγκιτς): Κηπουρός, Μπουκουβάλας, Μπριλάκης, Σαββίδης, Κοντοδήμος, Λίμα, Μπάμπα, Ζάχορα, Γιάρολιμ (65' Πουρτουλίδης), Ονουάτσι (63' Σιατραβάνης), Ματσούκας (77' Τσιλιανίδης)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ (Μ. Κατσαβάκης): Μέλκας, Νύρλας (61' Παπαδόπουλος), Δέντσας, Τζούριτς (20' Κοσμίδης), Κουκόλης, Χατζηδημητρίου, Παναγιωτίδης, Γαϊδαρτζής (46' Κωνσταντινίδης), Σκέριαντς, Σέρντιτς, Ναστέφσκι