Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2013

Εθνικός Αγιονερίου - Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-1

Με το τρίποντο θα μπορούσε να φύγει ο Εθνικός Σιδηροκάστρου από το Κιλκίς, ωστόσο ήρθε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στον Εθνικό Αγιονερίου, για την 3η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής.

Οι παίκτες του Θόδωρου Κερογλίδη πήραν έτσι τον πρώτο βαθμό μακριά από το Σιδηρόκαστρο και συνολικά έφτασαν τους 4, δεν έσπασαν όμως την παράδοση την κακή στα εκτός έδρας ματς, αφού αγνοούν τη νίκη για 18 ματς.

Και όμως, όλα είχαν ξεκινήσει ιδανικά, με τον Σάκη Μουτεσίδη να πετυχαίνει γκολ από τα αποδυτήρια, μόλις στο 7ο λεπτό και να βάζει τους «μπλε» μπροστά στο σκορ.

Μάλιστα έχει σκοράρει και στο προηγούμενο παιχνίδι με τον Ακροποτάμο και με πέναλτι στο πρόσφατο φιλικό με την ομάδα Νέων του ΠΑΟΚ. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου και όλα έδειχναν πως μπορούσε η ομάδα τη νίκη.

Στο δεύτερο μέρος όμως οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και έφτασαν στην ισοφάριση με τον Ιορδανίδη κάνοντας το 1-1. Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και αυτό ήταν το αποτέλεσμα του αγώνα. Διαβάστε τα αποτελέσματα της κατηγορίας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ: Αβραμίδης, Γραικός, Γκέλινος, Κοντσίδης, Μιλκούδης, Πεχλιβάνης (65' Μακρής), Χερόπουλος, Χασάνογλου, Παλιάτσος (80' Χαραλαμπίδης), Σπάσιτς, Μήτσικας (72' Καρασίμος).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: Γαβριηλίδης, Ιωαννίδης, Πετρίδης, Πρόβατος, Καρυπίδης, Αμπαδίνης (60' Μαυρουδής), Τσεμπερίδης, Μουτεσίδης (65' Παπαδόπουλος), Παπαστεργίου, Ρόβας, Μπουζούρας (85' Γρούλιος).