Τρίτη 26 Φεβρουαρίου 2013

Καβάλα - Εθνικός Γαζώρου 2-2

alt

Την ισοπαλία με 2-2 πήρε ο Εθνικός Γαζώρου από την Καβάλα στον αγώνα που έκλεισε σήμερα την 24η αγωνιστική της Football League. Τα γκόλ για την ομάδας μας πέτυχαν, ο Κατσαβάκης και ο Γαϊδαρτζής. Στο 22΄ η πρώτη καλή ευκαιρία για τον Εθνικό Γαζώρου να ανοίξει το σκορ, με τον Διαμαντίδη να εκτελεί φάουλ και τον Μερεσιώτη να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της Καβάλας να κάνει το πλασέ, που όμως κατέληξε άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 23΄ οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 με σουτ του Ντουτσαρίδη έξω από την περιοχή που κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 28΄ η Καβάλα κερδίζει πέναλτι όταν μετά από σέντρα του Ντο Σάντος η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Κατσαβάκη και ο διαιτητής υποδεικνύει την άσπρη βούλα. Ο Ντιαγέ εκτελεί εύστοχα και κάνει το 2-0 για την Καβάλα.

Με την λήξη του ημιχρόνου έγινε μια συμπλοκή μέσα στον αγωνιστικό χώρο μεταξύ παικτών των δύο ομάδων, ο Ντιαγέ φαίνεται να χτυπάει τον Κοσμίδη και ο Ντουτσαρίδης που βρίσκεται εκεί, παίρνει την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καβάλα μπήκε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Ντουτσαρίδη.
Στο 61΄ σουτ του Χαριτίδη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της αντίπαλης ομάδας.
Οι παίκτες του Εθνικού Γαζώρου βγήκαν επιθετικά με στόχο να σκοράρουν, κάτι που το πέτυχε ο Κατσαβάκης στο 80΄ με σουτ μέσα από την περιοχή και μείωσε σε 2-1 και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Γαϊδαρτζής έκανε το 2-2, χαρίζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στον Εθνικό Γαζώρου.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: (Παναγιώτης Διλμπέρης) Βαλσαμάκης, Κοσμίδης, Νύρλος, Κουκώλης, Μερεσιώτης (35΄ Γαϊδαρτζής), Κατσαβάκης, Διαμαντίδης, Γεωργιάδης, Κωνσταντινίδης Β.
(56΄ Χαριτίδης), Μουσικάκης (65΄ Κωνσταντινίδης Σωτήρης), Μαχαιρούδης
ΚΑΒΑΛΑ: (Νίκος Παπαδόπουλος) Αποστολίδης, Κοτίτσας, Καλαγκάνης, Τάσιτς, Μαραγκός, Ντουτσαρίδης, Τριποτσέρης, Χλωρός (75΄ Γελαδάρης), Ντο Σάντος (60΄ Μπρατσιάνι), Ενταγέ (46΄ Παγώνης), Πάτο
ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: Τάσιτς, Κοτίτσας, Κατσαβάκης, Κοσμίδης
ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: Ντουτσαρίδης