Live Scores

Translation

Translator: English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα, 2 Σεπτεμβρίου 2013

Γ Εθνική: Πρόγραμμα Πρωταθλήματος και Κυπέλλου

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής μετά και τον καταρτισμό των ομίλων και η πρεμιέρα που θα γίνει στις 22 Σεπτεμβρίου θα βρει τον Πανσερραϊκό να υποδέχεται εντός έδρας το Νέστο Χρυσούπολης, ενώ ο Εθνικός Σιδηροκάστρου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Διγενή Λακκώματος.


Όσον αφορά τα «λιοντάρια» ξεκινούν με... ζόρικο πρόγραμμα, καθώς πέρα από το Νέστο στην πρεμιέρα, την 2η αγωνιστική πάνε στο γειτονικό Κιλκίς για ένα ντέρμπι βγαλμένο από τα παλιά κόντρα στον Κιλκισιακό, ενώ την 3η αγωνιστική υποδέχονται τον δυνατό Αγροτικό Αστέρα και καλούνται από νωρίς να καταθέσουν... αποδείξεις ανόδου. Το πιο μακρινό ταξίδι θα γίνει παραμονή 28ης Οκτωβρίου, καθώς στις 27 πάει στο Σουφλί, ενώ την 9η αγωνιστική (01/12) είναι το τοπικό ντέρμπι στο Σιδηρόκαστρο κόντρα στον Εθνικό και ο πρώτος γύρος ολοκληρώνεται στις 26 Ιανουαρίου με τον αγώνα Πανσερραϊκός-Μουδανιά.

Αναλυτικά η 1η αγωνιστική όπως και όλο το πρόγραμμα:

ΠΑΟ Κοσμίου – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Αγροτικός Αστέρας – Κιλκισιακός
Διγενής Λακκώματος – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Πανσερραϊκός – Νέστος Χρυσούπολης
Αρης Ακροποτάμου – Μακεδονικός
Εβρος Σουφλίου – Μουδανιά
Εθνικός Αγιονερίου – Δόξα Πετρούσας
Ορφέας Ελευθερούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων

2η Αγωνιστική - 17η 29/09 -09/02

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟ Κοσμίου

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Διγενής Λακκώματος
Κιλκισιακός – Πανσερραϊκός
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αρης Ακροποτάμου
Νέστος Χρυσούπολης – Εβρος Σουφλίου
Μακεδονικός – Εθνικός Αγιονερίου
Μουδανιά – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Δόξα Πετρούσας – Ορφέας Ελευθερούπολης

3η Αγωνιστική - 18η  06/10-16/02

ΠΑΟ Κοσμίου – Διγενής Λακκώματος

Πανσερραϊκός – Αγροτικός Αστέρας
Αρης Ακροποτάμου – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Εβρος Σουφλίου – Κιλκισιακός
Εθνικός Αγιονερίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Νέστος Χρυσούπολης
Ορφέας Ελευθερούπολης – Μακεδονικός
Μουδανιά – Δόξα Πετρούσας

4η Αγωνιστική - 19η  20/10-01/03

Πανσερραϊκός – ΠΑΟ Κοσμίου
Διγενής Λακκώματος – Αρης Ακροποτάμου
Αγροτικός Αστέρας – Εβρος Σουφλίου
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Εθνικός Αγιονερίου
Κιλκισιακός – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ελευθερούπολης
Νέστος Χρυσούπολης – Δόξα Πετρούσας
Μακεδονικός – Μουδανιά

5η Αγωνιστική - 20η  27/10-09/03

ΠΑΟ Κοσμίου – Αρης Ακροποτάμου

Εβρος Σουφλίου – Πανσερραϊκός
Εθνικός Αγιονερίου – Διγενής Λακκώματος
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Αγροτικός Αστέρας
Ορφέας Ελευθερούπολης – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Δόξα Πετρούσας – Κιλκισιακός
Μουδανιά – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Νέστος Χρυσούπολης – Μακεδονικός

6η Αγωνιστική - 21η  03/11-16/03

Εβρος Σουφλίου – ΠΑΟ Κοσμίου

Αρης Ακροποτάμου – Εθνικός Αγιονερίου
Πανσερραϊκός – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Διγενής Λακκώματος – Ορφέας Ελευθερούπολης
Αγροτικός Αστέρας – Δόξα Πετρούσας
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Μουδανιά
Κιλκισιακός – Μακεδονικός
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Νέστος Χρυσούπολης

7η Αγωνιστική - 22η  10/11-23/03

ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Αγιονερίου

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Εβρος Σουφλίου
Ορφέας Ελευθερούπολης – Αρης Ακροποτάμου
Δόξα Πετρούσας – Πανσερραϊκός
Μουδανιά – Διγενής Λακκώματος
Μακεδονικός – Αγροτικός Αστέρας
Νέστος Χρυσούπολης – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Κιλκισιακός – Εθνικός Σιδηροκάστρου

8η Αγωνιστική - 23η  24/11-30/03

Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΠΑΟ Κοσμίου

Εθνικός Αγιονερίου – Ορφέας Ελευθερούπολης
Εβρος Σουφλίου – Δόξα Πετρούσας
Αρης Ακροποτάμου – Μουδανιά
Πανσερραϊκός – Μακεδονικός
Διγενής Λακκώματος – Νέστος Χρυσούπολης
Αγροτικός Αστέρας – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Κιλκισιακός

9η Αγωνιστική - 24η  01/12-06/04

ΠΑΟ Κοσμίου – Ορφέας Ελευθερούπολης

Δόξα Πετρούσας – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Μουδανιά – Εθνικός Αγιονερίου
Μακεδονικός – Εβρος Σουφλίου
Νέστος Χρυσούπολης – Αρης Ακροποτάμου
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός
Κιλκισιακός – Διγενής Λακκώματος
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Αγροτικός Αστέρας

10η Αγωνιστική - 25η  08/12-13/04

Δόξα Πετρούσας – ΠΑΟ Κοσμίου

Ορφέας Ελευθερούπολης – Μουδανιά
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Μακεδονικός
Εθνικός Αγιονερίου – Νέστος Χρυσούπολης
Εβρος Σουφλίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Αρης Ακροποτάμου – Κιλκισιακός
Πανσερραϊκός – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Διγενής Λακκώματος – Αγροτικός Αστέρας

11η Αγωνιστική - 26η   22/12-27/04

ΠΑΟ Κοσμίου – Μουδανιά

Μακεδονικός – Δόξα Πετρούσας
Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ελευθερούπολης
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Κιλκισιακός – Εθνικός Αγιονερίου
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Εβρος Σουφλίου
Αγροτικός Αστέρας – Αρης Ακροποτάμου
Διγενής Λακκώματος – Πανσερραϊκός

12η Αγωνιστική - 27η  05/01-04/05

Μακεδονικός – ΠΑΟ Κοσμίου

Μουδανιά – Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Πετρούσας – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Ορφέας Ελευθερούπολης – Κιλκισιακός
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Εθνικός Αγιονερίου – Αγροτικός Αστέρας
Εβρος Σουφλίου – Διγενής Λακκώματος
Αρης Ακροποτάμου – Πανσερραϊκός

13η Αγωνιστική - 28η   12/01-11/05

ΠΑΟ Κοσμίου – Νέστος Χρυσούπολης

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Μακεδονικός
Κιλκισιακός – Μουδανιά
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Δόξα Πετρούσας
Αγροτικός Αστέρας – Ορφέας Ελευθερούπολης
Διγενής Λακκώματος – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Πανσερραϊκός – Εθνικός Αγιονερίου
Αρης Ακροποτάμου – Εβρος Σουφλίου

14η Αγωνιστική - 29η  19/01-18/05

Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟ Κοσμίου
Νέστος Χρυσούπολης – Κιλκισιακός
Μακεδονικός – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Μουδανιά – Αγροτικός Αστέρας
Δόξα Πετρούσας – Διγενής Λακκώματος
Ορφέας Ελευθερούπολης – Πανσερραϊκός
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Αρης Ακροποτάμου
Εθνικός Αγιονερίου – Εβρος Σουφλίου

15η Αγωνιστική - 30η  26/01-25/05

ΠΑΟ Κοσμίου – Κιλκισιακός

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Αγροτικός Αστέρας – Νέστος Χρυσούπολης
Διγενής Λακκώματος – Μακεδονικός
Πανσερραϊκός – Μουδανιά
Αρης Ακροποτάμου – Δόξα Πετρούσας
Εβρος Σουφλίου – Ορφέας Ελευθερούπολης
Εθνικός Αγιονερίου – Ηρακλής Αμπελοκήπων


Mε βάση τους 6 όμιλους που σχηματίστηκαν για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής θα διεξαχθεί και διοργάνωση του Κυπέλλου της Κατηγορίας που κάνει πρεμιέρα στον Ελληνικό ποδόσφαιρο. Οι ομάδες θα βρεθούν στην σέντρα για την 1η αγωνιστική της 1ης φάσης στις 15 Σεπτεμβρίου, με τα παιχνίδια να γίνονται αρχικά εντός των ομίλων και μετά την ολοκλήρωση και της 4ης αγωνισιτκής θα ξεκινήσει η 2η φάση. 

Ο Πανσερραϊκός καλείται σε πρώτη φάση να ξεπεράσει το εμπόδιο του Κιλκισιακού τον οποίον και θα υποδεχθεί στις 15 Σεπτεμβρίου, ενώ ο Εθνικός Σιδηροκάστρου θα αγωνιστεί επίσης εντός έδρας κόντρα στα Μουδανιά με στόχο την πρόκριση στην 2η αγωνιστική. Όλα τα παιχνίδια είναι νοκ-αουτ.

Σε περίπτωση πρόκρισης ο Πανσερραϊκός θα αντιμετωπίσει είτε τον Έβρο Σουφλίου είτε τον Άρη Ακροποτάμου, ενώ στο βάθος υπάρχει και η προοπτική του αντιπάλου Αγροτικού Αστέρα. Όσον αφορά τον Εθνικό Σιδηροκάστρου θα αντιμετωπίσει είτε τον Αγροτικό είτε το Νέστο εφόσον αφήσει πίσω τα Μουδανιά.

Αναλυτικά η 1η αγωνιστική του 1ου ομίλου στο Κύπελλο:

Μακεδονικός-ΠΑΟ Κοσμίου
Πανσερραϊκός-Κιλκισιακός
Ορφέας Ελευθερούπολης-Ηρακλής Αμπελοκήπων
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Διγενής Λακκώματος
Δόξα Πετρούσας-Εθνικός Αγιονερίου
Εβρος Σουφλίου-Αρης Ακροποτάμου
Αγροτικός Αστέρας-Νέστος Χρυσούπολης
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Μουδανιά

2η Αγωνιστική (13/10)

Ορφέας Ελευθερούπολης ή Ηρακλής Αμπελοκήπων - Μακεδονικός ή ΠΑΟ Κοσμίου
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος ή Διγενής Λακκώματος - Δόξα Πετρούσας ή Αγιονέρι
Έβρος Σουφλίου ή Άρης Ακροποτάμου - Πανσερραϊκός ή Κιλκισιακός
Εθνικός Σιδηροκάστρου ή Μουδανιά - Αγροτικός Αστέρας ή Νέστος Χρυσούπολης

3η Αγωνιστική (17/11)

11-12
10-9

4η Αγωνιστική-Τελικός ομίλου (15/12)

14-13

*Στην 2η φάση θα προκριθούν οι 6 ομάδες που προκρίθηκαν από τους τελικούς των ομίλων + 2 ομάδες οι οποίες θα προκύψουν έπειτα από κλήρωση των φιναλίστ των ομίλων. Θα σχηματίσουν 4 ζευγάρια (29/12) από τα οποία θα προκύψουν οι 4 ομάδες της ημιτελικής φάσης και κατά συνέπεια οι 2 του τελικού για να αναδειχθεί ο Κυπελλούχος της Γ' Εθνικής.

*Αυτός θα αντιμετωπίσει σε αγώνα Σούπερ Καπ τον Κυπελλούχο Ερασιτεχνών.


ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΟΤΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Κάστορας - Καμπανιακός
Ολυμπος Κέρκυρας - Οδυσσέας Κορδελιού
Εθνικός Φιλιππιάδας - Πυρσός Γρεβενών
Θεσπρωτός - ΑΕΛ
Καστοριά - Δόξα Κρανούλας
Πρέβεζα - Οικονόμος Τσαριτσάνης
Τηλυκράτης - Δόξα Πενταλόφου
Κοζάνη - Κεραυνός Θεσπρωτικού

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Αχιλλέας Δομοκού - Χαλκίδα
Λαμία - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Λευκάδια - Μακροχώρι
ΑΟ Καρδίτσας - Ρήγας Φεραίος
Τρίκαλα - Πυργετός
Αμπελωνιακός - Δωτιέας Αγιάς
Μαχητής Τερψιθέας - Νάουσα
Η Κύμη περνά χωρίς αγώνα

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟ Βάρδας - Παναργειακός
Αρης Αιτωλικού - Καλαμάτα
Μεσσηνιακός - Κόρινθος
Παναρκαδικός - ΠΦΟ Πανόπουλου
Αχαϊκή - ΑΕ Μεσολογγίου
Δόξα Νέας Μανωλάδας - Εθνικός Σαγέικων
Ατρόμητος Λάππα - ΑΕ Ερμιονίδας
Πανναυπλιακός - ΑΕ Καραϊσκάκης

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Εθνικός Αστέρας - Ατσαλένιος
Πανελευσινιακός - Προοδευτική
Νέα Ιωνία - Γιούχτας
Κισσαμικός - Πεύκη
Ατρόμητος Πειραιά - Ολυμπιακός Λαυρίου
Μύκονος - Ρούβας
Τράχωνες - Δόξα Βύρωνα
Ο Ιωνικός περνά χωρίς αγώνα

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Ηρόδοτος - Κηφισιά
Ερμής Ζωνιανών - Μανδραϊκός
Πανναξιακός - Αστέρας Βάρης
Αγιος Νικόλαος - ΠΑΟ Κρουσσώνα
ΑΟ Περιστερίου - Θύελλα Ραφήνας
Αιγάλεω - Τριγλία
Ηλυσιακός - Περαμαϊκός
Η ΑΕΚ περνά χωρίς αγώνα



Δεν υπάρχουν σχόλια:

Live Scores απο Ποδοσφαιρο, Τεννις, Μπασκετ, Ραγκμπι, Χοκεϊ και Χαντμπολ

SerreSport Videos

SerreSport


στο Facebook, στο Youtube



SerreSport App

SerreSport Toolbar

Κατεβάστε τώρα τη νέα μας γραμμή εργαλείων SerreSport που λειτουργεί σε Firefox, Chrome, Safari και Internet Explorer.
Κάντε κλικ εδώ για να κατεβάσετε το SerreSport Toolbar.
Άνοιγμα Συνομιλίας